коли

Mercedes SLR – ’пицнат‘за уживање!
Престиж

Mercedes SLR – ’пицнат‘за уживање!

Познатиот модел на Mercedes SLR, доби нова, унапредена верзија, во која уште повеќе се акцентирани врвниот луксуз и најнапредна технологија…
Најдоброто од најдобрите: Mercedes-Benz SLS GT3
Престиж

Најдоброто од најдобрите: Mercedes-Benz SLS GT3

Mercedes во кратко видео го покажа најновата ѕверка која излегува од погоните на фабриката во Stuttgart, со што ја одбележува…
Ретро: Американска спортска класика – Ford Mustang Shelby GT 500
Престиж

Ретро: Американска спортска класика – Ford Mustang Shelby GT 500

Денес ќе се потсетиме на колата која што освен што самата по себе е вистинска класика во светот на автомобилите,…
Mercedes-Benz CLA 45 AMG за 2014 година
Престиж

Mercedes-Benz CLA 45 AMG за 2014 година

Новиот Mercedes-Benz има сé што се бара од еден автомобил, па дури и повеќе од тоа!   Иако службено и…
SACS Strider 15 – идеална јахта за вашата гаража на вода!
Престиж

SACS Strider 15 – идеална јахта за вашата гаража на вода!

Гумените глисери, познати како омилено превозно средство на Италијанците, стануваат се попопуларни и кај нас.   Идеални се за кратки…
Пеинтбол со коли – НАЈДОБАР спорт на светот!
Престиж

Пеинтбол со коли – НАЈДОБАР спорт на светот!

И во случај никогаш да немате пробано да се ’пукате‘ со некого во пеинтбол варијанта, сигурно сте свесни дека ова…
Chevrolet Corvette Stingray: Американска пргавост!
Престиж

Chevrolet Corvette Stingray: Американска пргавост!

Веќе претходната генерација на легендарната американска тркачка гордост, покажа како Америте се способни да создадат спортски автомобил со динамика за…
Lykan Hypersport: суперкола од W Motors
Престиж

Lykan Hypersport: суперкола од W Motors

Новиот суперавтомобил Lykan Hypersport го произведе компанијата W Motors – и тоа само во седум примероци!   Оваа ракета од…
Лудо возење во Ferrari 458 Spider
Престиж

Лудо возење во Ferrari 458 Spider

Веќе ви имаме пишувано и комплетно претставено овој неодолив модел на Ferrari, но тоа не значи и дека го имате…
Прав англиски џентлмен: Aston Martin Rapide S
Престиж

Прав англиски џентлмен: Aston Martin Rapide S

Сите љубители на убави коли и автомобилизам, добро знаат дека кога некоја машина ни доаѓа од островото, треба да очекуваме…
Back to top button