CATWALK

 

Косовска дизајнерка за чии гламурозни фустани зборува цела Европа – Македонките ги обожаваат нејзините раскошни креации!

Косовска дизајнерка за чии гламурозни фустани зборува цела Европа – Македонките ги обожаваат нејзините раскошни креации!

Една од најдобрите дизајнерки во регионот… Погледнете ја прекрасната нова колекција фустани на косовската дизајнерка Фјола Нила. Истата изобилува со…
Девојка од Тибет го плени модниот свет со извонредната убавина

Девојка од Тибет го плени модниот свет со извонредната убавина

Кунаина, е девојка родена во Тибет, која сега смело чекори на модните писти во Англија, каде што е ангажирана како…
Француски гламур на македонски начин – погледнете ги овие преубави венчаници

Француски гламур на македонски начин – погледнете ги овие преубави венчаници

Погледнете дел од новата колекција на Тања Кокев Новата женствена и раскошна колекција венчаници со потписот на една од нашите…
Трудница и манекенка од 137 килограми го шокираа модниот свет

Трудница и манекенка од 137 килограми го шокираа модниот свет

Модната куќа „Chromat“ направи револуционерна ревија. Овој бренд поставува нови стандарди за убавина и ги поместува границите На пистите модните…
Нов едиторијал на една од најдобрите македонски дизајнерки

Нов едиторијал на една од најдобрите македонски дизајнерки

Нов едиторијал на нашата омилена дизајнерка Македонската дизајнерка Ирина Тошева ја претстави својата летна колекција „Eunoia“ со преубав едиторијал. Во…
Giambattista Valli x H&M – фустани со кои НЕ можете да поминете незабележано

Giambattista Valli x H&M – фустани со кои НЕ можете да поминете незабележано

Новата колекција на „H&M“ во соработка со генијалниот парискиот познавач на убавината и модата, Џамбатиста Вали. Оваа возбудлива новост беше…
Еве како изгледаат македонските модели од неколку различни генерации

Еве како изгледаат македонските модели од неколку различни генерации

Младиот македонски дизајнер Марков ја претстави својата трета по ред колекција на спектакуларен начин. Во соработка со модната фотографка и…
Новата кампања на Манго ја нагласува моќта на културата во општеството

Новата кампања на Манго ја нагласува моќта на културата во општеството

Познатиот фотограф Аласдир Меклилан ги овековечува Адвоа Абоа, Џоли Алиен, Луна Бил, Саша Пивоварова и Патрик Шварценегер. Покрај нивната кариера…
Back to top button