Кожа и нокти

Мед и ореви т се вистинско богатство: Овие 9 здравствени проблеми веднаш исчезнуваат! (РЕЦЕПТ)

Мед и ореви т се вистинско богатство: Овие 9 здравствени проблеми веднаш исчезнуваат! (РЕЦЕПТ)

За да ја подобрите функцијата на внатрешните органи и на целиот систем, треба почесто да ја консумирате оваа смеса.  …
Маска за лице од мандарина – спас за вашето лице во студените денови

Маска за лице од мандарина – спас за вашето лице во студените денови

Цитрусните овошја не се добри само за здравјето, туку и за вашата кожа.   Ако и вие во студените денови…
“Порака до сите оние кои грицкаат нокти: Престанете веднаш, за да не завршиш вака”

“Порака до сите оние кои грицкаат нокти: Престанете веднаш, за да не завршиш вака”

Карен Пит од Шкотска покажа на Фејсбук како изгледаат последиците од грицкање на ноктите, после ова нема да ви се…
Сакала убаво обликувани веѓи, но добила изгореници: Оваа хит – техника се прави и во Скопје и е многу ризична

Сакала убаво обликувани веѓи, но добила изгореници: Оваа хит – техника се прави и во Скопје и е многу ризична

Ако планирате полу-трајно цртање на веѓи со популарна техника на микроблајдирање, прочитајте го ова па размислете добро. Шенон Бозел, тврди…
Јадете киви, подобрете го имунитетот и разубавете се

Јадете киви, подобрете го имунитетот и разубавете се

Сигурно веќе имате слушнато дека кивито е овошје кое е многу здраво. Содржи големо количество витамин Ц, а притоа ви…
Кафето го пиете ладно? Еве што тоа му прави на вашето тело и здравје

Кафето го пиете ладно? Еве што тоа му прави на вашето тело и здравје

Без кафе, ретко кој од нас може да го започне денот, нашиот омилен пијалок ширум светот нè буди, но и…
Ако јадете два портокала на ден, овие неверојатни промени на подобро ќе се случат на вашето тело!

Ако јадете два портокала на ден, овие неверојатни промени на подобро ќе се случат на вашето тело!

Подолу, прочитајте за здравствените придобивки од конзумирање на два портокал во текот на денот. Портокалите се најпопуларните медитерански плодови, кои…
Таа е жената со најубаво лице на светот!

Таа е жената со најубаво лице на светот!

Познатиот модел Бела Хадид е прогласена за најубава на светот. Научниците водени од теоријата на златниот крој, ги анализирале и…
Back to top button