Парфеми

Најпопуларните парфеми според изборот на Французинките

Најпопуларните парфеми според изборот на Французинките

Со помош на францускиот дизајнер на парфеми Франсис Куркџиан магазинот Вог направи листа со најпопуларните француски парфеми на сите времиња.…
Еве кои се најпопуларните парфеми на Инстаграм во овој момент

Еве кои се најпопуларните парфеми на Инстаграм во овој момент

Раскошниот и опоен свет на парфемите е сочинет од илјадници мирисни ноти, при што секоја носи свој карактер и посебен…
„Jean Paul Gaultier“ и новиот „Classique Cabaret Eau de Parfum“ во препознатливото шише со облик на женска силуета

„Jean Paul Gaultier“ и новиот „Classique Cabaret Eau de Parfum“ во препознатливото шише со облик на женска силуета

Нова година, нови парфеми… Меѓу нив посебно се истакна парфемот од „Jean Paul Gaultier“, во чие шишенце се вљубивме на…
Освојте ваучер од 10 илјади денари – споделете фотографија со #YourMarkOfCharmMKD и #CosmicAura

Освојте ваучер од 10 илјади денари – споделете фотографија со #YourMarkOfCharmMKD и #CosmicAura

Означете го почетокот на ноќта со сензуалниот и мистериозен, заводлив мирис на C-THRU Cosmic Aura. C-THRU како водечки бренд, препознатлив…
YSL Black Opium Pure Illusion – нов, сензуален и опоен парфем!

YSL Black Opium Pure Illusion – нов, сензуален и опоен парфем!

YSL Beauté претстави ново, посебно издание на култниот Black Opium Pure Illusion кој сигурно ќе воодушеви бројни колекционери Шишенцето е…
По цели 20 години модната куќа Диор претстави нов парфем

По цели 20 години модната куќа Диор претстави нов парфем

Откако стапи на сцената во 1947 година, познатата модна куќа Диор отсекогаш беше посветена и на создавање парфеми и козметика…
Овие три унисекс парфеми ни се омилени

Овие три унисекс парфеми ни се омилени

Овие унисекс мириси ги обожаваме! На пазарот најголемиот дел од парфемите се поделени на машки и женски. Но брендовите што…
Жените од целиот свет се луди по новиот парфем од Gucci – Guilty Absolute Pour Femme!

Жените од целиот свет се луди по новиот парфем од Gucci – Guilty Absolute Pour Femme!

Нов парфем наменет за дами кои знаат што сакаат .. Новиот парфем од Gucci- Guilty Absolute Pour Femme е опишан…
Back to top button