LIFESTYLE

Се враќа дневната ефтина тарифа на струјата – Еве за колку ќе се намалат сметките на граѓаните!

Се враќа дневната ефтина тарифа на струјата – Еве за колку ќе се намалат сметките на граѓаните!

Зад нас е грејна сезона во услови на криза,во која влеговме со неизвесност, но покажавме дека државата и инстиуциите имаат…
За два хороскопски знаци октомври е најсреќниот месец: До крајот на годината ќе се наполнат со пари!

За два хороскопски знаци октомври е најсреќниот месец: До крајот на годината ќе се наполнат со пари!

Павел Глоба познатиот руски астролог предвидува дека до крајот на 2023 година два хороскопски знаци ќе имаат неверојатна среќа. фото…
СЕ БАРА МИЛИЦА: Ова е нејзината ПОСЛЕДНА ПОРАКА, мајка и моли за помош!

СЕ БАРА МИЛИЦА: Ова е нејзината ПОСЛЕДНА ПОРАКА, мајка и моли за помош!

Исчезната девојка Милица Тодоровиќ во Белград Девојката Милица Тодоровиќ (16) од Белград исчезнала утрово околу четири часот по полноќ и…
Се бараат работници – Плата 31 500 денари

Се бараат работници – Плата 31 500 денари

Американската компанија ,,Леар Корпорејшн “ е водечки глобален застапник за навлаки за седишта за автомобили и електрични дистрибутивни системи. Вкупната…
БЛАЗЕ СИ ИМ – Овие граѓани добија плус 36 000 денари на своите сметки

БЛАЗЕ СИ ИМ – Овие граѓани добија плус 36 000 денари на своите сметки

Во Општиот колективен договор за приватниот сектор од областа на стопанството е предвиден регрес за годишен одмор во висина од…
Back to top button