LIFESTYLE

СРБИЈА ТАГУВА – почина познатиот пејач

СРБИЈА ТАГУВА – почина познатиот пејач

Српскиот музичар Велибор Миљковиќ, познат како Тони Монтано почина на 62-годишна возраст, потврди „Нова.рс“. „Упатената полициска патрола на лице место…
Пијан возач прегази жена на пешачки – Еве колкава казна доби

Пијан возач прегази жена на пешачки – Еве колкава казна доби

Ова е првостепена пресуда против која право на жалба имаат и одбраната и Вишото јавно обвинителство Обвинителството побара девет години…
ВИ ПРИСТИГААТ ГОЛЕМИ ПАРИ – ТРИ хороскопски знаци ќе постигнат невиден успех летово!

ВИ ПРИСТИГААТ ГОЛЕМИ ПАРИ – ТРИ хороскопски знаци ќе постигнат невиден успех летово!

Некои знаци од Зодијакот ќе ја подобрат финансиската состојба во текот на летото, но има и такви кои финансиски ќе…
Девојката со крилја доби возачка дозвола, луѓето загрижени – Тоа е лудост!

Девојката со крилја доби возачка дозвола, луѓето загрижени – Тоа е лудост!

Дејана Бачко, попозната како „Девојката со крилја“, која е родена без раце, објави дека доби возачка дозвола, но по нејзината…
УТРЕ Е ЛЕТЕН СВЕТИ НИКОЛА: Дарувајте ги децата и помолете се за чудо, а OВАА работа никако не правете ја

УТРЕ Е ЛЕТЕН СВЕТИ НИКОЛА: Дарувајте ги децата и помолете се за чудо, а OВАА работа никако не правете ја

Верниците на православната црква на 22 мај го одбележуваат летниот Свети Никола, празник посветен на преносот на моштите на Светиот…
Претседателката на Македонија некогаш и сега – неколку фотографии и зборот што ги буди старите демони

Претседателката на Македонија некогаш и сега – неколку фотографии и зборот што ги буди старите демони

Неодамна на социјалните мрежи исплива една стара снимка на која нашата нова претседателка е многу помлада. Но она што многумина…
Сара никогаш погорда: Близначките со Даунов синдром блеснаа на матурата

Сара никогаш погорда: Близначките со Даунов синдром блеснаа на матурата

Сите на „Инстаграм“ веќе добро ја познаваат Сара Беро како самохрана мајка на три девојчиња. На 20-годишна возраст таа роди…
БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Линк кој носи до лажна веб страна на Влада краде податоци за кредитни картички

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Линк кој носи до лажна веб страна на Влада краде податоци за кредитни картички

Линк објавен на социјалните мрежи кој води кон сајтот vlada-mk, краде информации за кредитни картички. Веста на својот Фејсбук профил…
Back to top button