Препораки

Националниот парк Рила е најубавото и најволшебното место во Бугарија

Националниот парк Рила е најубавото и најволшебното место во Бугарија

Планината и националниот парк Рила се смета за една од најубавите природни атракции на Балканот. Ова место кое се наоѓа…
Најинтересниот настан во Скопје кој НЕ сакате да го пропуштите!

Најинтересниот настан во Скопје кој НЕ сакате да го пропуштите!

Во среда, во Македонска Опера и Балет започнува четвртото издание на Fashion & Lifestyle Expo! 20-22 март 2019 Уште само два…
Ме сака или не ме сака? Знаци дека вистински е заинтересиран за тебе

Ме сака или не ме сака? Знаци дека вистински е заинтересиран за тебе

Некои мажи сакаат да ги опсипуваат своите жени со нежност, додека други молчат како риба. Меѓутоа, понекогаш не се потребни…
ЈАС СУМ МАЈКА: И сега сум изморена, за тоа не се виновни моите деца или сопругот, туку јас самата

ЈАС СУМ МАЈКА: И сега сум изморена, за тоа не се виновни моите деца или сопругот, туку јас самата

Мајките ќе направат сè за да ги видат нивните деца среќни. Макар и тоа да вклучува неколкумесечни подготовки на совршените…
“Ја мразев мајка ми, се чувствував како таа да е срамота за нас“

“Ја мразев мајка ми, се чувствував како таа да е срамота за нас“

Додека растеме, често ги нервираме нашите родители и тоа е природен процес за сите нас. Кога сме млади и бунтовни,…
Изговорете ги овие зборови кога се соочувате со животни проблеми

Изговорете ги овие зборови кога се соочувате со животни проблеми

Животот ни носи и среќа и несреќа, а кога ќе ни се случи да не видиме излез од проблемите, можеме…
Фатиме Фетаи ќе биде специјална гостинка на ПичПрич?

Фатиме Фетаи ќе биде специјална гостинка на ПичПрич?

Специјалната обвинителка ќе се појави на ПичПрич Организаторите на ПичПрич, гала вечер на раскажување на женски приказни, на социјалните мрежи…
Прв настан посветен на домашното крафт пиво во Скопје

Прв настан посветен на домашното крафт пиво во Скопје

Интересни новости од домашната пивска сцена Да, добро прочитавте! И во Македонија постои домашна пивска сцена. Тоа се оние луѓе…
Објавете фотографија со хаштагот #CTHRUMAKEASTATEMENTMKD и освојте ваучер од 9000 денари

Објавете фотографија со хаштагот #CTHRUMAKEASTATEMENTMKD и освојте ваучер од 9000 денари

Исполнете го вашето секојдневие со гламур Сите ние често ги изразуваме нашите ставови и расположенија преку начинот на кој се…
Back to top button