Наши ѕвезди

Голема прослава во семејството на Дракче, водителката ПРЕСРЕЌНА – се нижат честитки од сите страни

Голема прослава во семејството на Дракче, водителката ПРЕСРЕЌНА – се нижат честитки од сите страни

Познатата водителка и нумеролог Драгица Стевковска, која народот милува да си ја нарекува Дракче, имаше голема причина за славење. Имено,…
Нашата пејачка во Австралија ја пречекаа како кралица – луксузна лимузина, шампањ и скапоцени јадења

Нашата пејачка во Австралија ја пречекаа како кралица – луксузна лимузина, шампањ и скапоцени јадења

Стојне низ Австралија се вози во лимузина Популарната фолк-пејачка Стојне Николова пред неколку дена ги спакува куферите и замина на…
Еве зошто сите зборуваат за ова издание на Цеца – ќе се изненадите, пејачката никогаш не била поубава

Еве зошто сите зборуваат за ова издание на Цеца – ќе се изненадите, пејачката никогаш не била поубава

Повторно ги воодушеви сите Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ и овој пат никого не остави рамнодушен кога се појави пред студиото…
Целото лице на Тијана црвено и отечено, што се случува? Пејачката ги загрижи фановите на Инстаграм

Целото лице на Тијана црвено и отечено, што се случува? Пејачката ги загрижи фановите на Инстаграм

Познатата пејачка Тијана Дапчевиќ одлучи да направи мала интервенција на усните и целиот процес го покажа на Инстаграм. И како…
На македонската Гранд ѕвезда му се остварува сонот – НЕГОВАТА ИСПОВЕД во шоуто ги расплака сите

На македонската Гранд ѕвезда му се остварува сонот – НЕГОВАТА ИСПОВЕД во шоуто ги расплака сите

Животот на пејачот Александар Јосифовски по учеството во „Ѕвездите на Гранд“ потполно се промени. Тој денес е еден од најбараните…
Ќерката на Младен Чадиковски се омажи – БЛЕСКАШЕ ВО ВЕНЧАНИЦАТА, еве детали од веселата свадба

Ќерката на Младен Чадиковски се омажи – БЛЕСКАШЕ ВО ВЕНЧАНИЦАТА, еве детали од веселата свадба

Ќерката на познатиот новинар Младен Чадиковски, Деница Чадиковска, го кажа своето судбоносно „Да“. Наследничката на еден од најпознатите новинари од…
Познатата Македонка објави тажна вест на Инстаграм – ГОЛЕМА ТАГА во домот, почина нејзиниот татко

Познатата Македонка објави тажна вест на Инстаграм – ГОЛЕМА ТАГА во домот, почина нејзиниот татко

Маја се збогуваше од својот татко со емотивни зборови Поранешната македонска водителка Маја Поцевска на Инстаграм сподели тажна вест дека…
Албанец од Чаир раскажува за Тоше Проески – неговата ПРИКАЗНА ќе ја расплаче цела Мaкедонија

Албанец од Чаир раскажува за Тоше Проески – неговата ПРИКАЗНА ќе ја расплаче цела Мaкедонија

Претходната недела една вест ги израдува многу фановите на македонската музичка легенда Тоше Проески. Манастирот „Свето Преображение“ кај Крушево, кој…
ЕВЕ ЗОШТО ЕСМА ПОСВОИ САМО ЕДНО ЖЕНСКО ДЕТЕ – КРАЛИЦАТА да беше жива ќе се гордееше со неа!

ЕВЕ ЗОШТО ЕСМА ПОСВОИ САМО ЕДНО ЖЕНСКО ДЕТЕ – КРАЛИЦАТА да беше жива ќе се гордееше со неа!

Кралицата на ромската музика Есма Реџепова, беше позната и по нејзината голема хуманост. Таа за време на својот живот има…
Back to top button