Celebrity

Погледнете во каков раскош живее нашата позната фолкерка – луксузен и топол дом што одзема здив

Погледнете во каков раскош живее нашата позната фолкерка – луксузен и топол дом што одзема здив

Познатата фолк-пејачка Сузана Гавазова мислеше дури и на најситните детали кога го средуваше својот нов семеен дом. Пејачката Сузана Гавазова…
Пепи Бафтировски се гордееше со нив – еве како изгледаат денес децата на незаборавниот македонски пејач

Пепи Бафтировски се гордееше со нив – еве како изгледаат денес децата на незаборавниот македонски пејач

Неговите песни и денес се едни од најслушаните Легендарниот македонски пејач на народна музика, Пепи Бафтировски, почина во Америка, далеку…
Јулија Мациевска и во седмата деценија важи за една од најзгодните – еве како се одржува во форма

Јулија Мациевска и во седмата деценија важи за една од најзгодните – еве како се одржува во форма

Познатата дама ја откри тајната на нејзината витка линија Македонската водителка и пејачка Јулија Мациевска (63) се уште важи и…
Пејачката покажа совршена шминка и нова фризура – Николова никогаш не изгледала поубаво (фото)

Пејачката покажа совршена шминка и нова фризура – Николова никогаш не изгледала поубаво (фото)

Стојне доби многу лајкови и комплименти на најновата фотографија на Инстаграм. Стoјне Николова е една од најангажираните пејачки од помладата…
Ги препознавате ли овие млади момчиња: Денес се големи ѕвезди во Македонија и го живеат својот сон

Ги препознавате ли овие млади момчиња: Денес се големи ѕвезди во Македонија и го живеат својот сон

Честитки пристигнуваат од сите страна, а тие ги почестија фановите со видео кое сите нѐ врати во детството. Многу генерации…
Еве како снаата на Вицето му го честиташе роденденот – сопругата на Зоран Заев го украде шоуто

Еве како снаата на Вицето му го честиташе роденденот – сопругата на Зоран Заев го украде шоуто

Славица Заева се огласи на својот профил на Инстаграм по повод 49. роденден на нејзиниот сопруг Вице Заев. Гордата сопруга…
Лила во издание кое не е за оние со слабо срце – водителката објави бомба за крајот на летото

Лила во издание кое не е за оние со слабо срце – водителката објави бомба за крајот на летото

На[ата позната водителка покажа како ужива Познатата македонска водителка Лила Филиповска ужива во топлото време и ги почести своите фанови…
Голема прослава во раскошниот дом на Олга Костовска – погледнете го овој луксуз, ќе се изненадите

Голема прослава во раскошниот дом на Олга Костовска – погледнете го овој луксуз, ќе се изненадите

Ќерката на Трифун Костовски и поранешна сопруга на контроверзниот бизнисмен Орце Камчев, Олга Костовска, славеше роденден. Познатата македонска дама роденденот…
Што и се случува на оваа жена од Македонија?! Изгледа подобро од кога било досега, ова не е реално

Што и се случува на оваа жена од Македонија?! Изгледа подобро од кога било досега, ова не е реално

Мелита сподели уште една во низата провокативни фотографии на нејзиниот Инстаграм, но овој пат упати порака до сите кои веруваат…
Back to top button