Холивуд

Сопругот на кралицата Елизабета, принцот Филип (97), доживеа сообраќајна несреќа – две жени повредени, а во автомобилот имало и бебе

Британскиот принц Филип, сопруг на кралицата Елизабета, учествувал во сообраќајна несреќа во близина на кралскиот…