Култура[тор]

Центарци КРЕАТИВНИ – осамна интересна улична уметност на пешачки премин на „Козара“

Центарци КРЕАТИВНИ – осамна интересна улична уметност на пешачки премин на „Козара“

Интерсен декор на улицата „Козара“ во близина на Завод за рехабилитација во Капиштец го привлече вниманието на минувачите. На еден…
Премиера на претставата „Роденден“ од нобеловецот Харолд Пинтер во Штипскиот театар

Премиера на претставата „Роденден“ од нобеловецот Харолд Пинтер во Штипскиот театар

,,Роденден“ од нобеловецот Харолд Пинтер во Штипскиот театар во режија на познатиот македонски режисер Васил Христов – Вуси! После успехот…
Музика за душа – млади пијанистки од Македонија одржаа концерт на социјалните мрежи за време на карантинот

Музика за душа – млади пијанистки од Македонија одржаа концерт на социјалните мрежи за време на карантинот

Погледнете го овој интересен проект Студентите и магистрантите од класата на проф. Д-р Ема Потевска Попивода активно работеа додека беа…
Штипски средношколци ќе ја слават својата матурска онлајн

Штипски средношколци ќе ја слават својата матурска онлајн

Prom-line party Веќе е јасно дека годинава матурантите останаа без матурските прослави. Но, матурантите од Средното медицинско училиште „Јане Сандански“…
Езерото Пет бои – најфасцинантниот природен феномен во Кина

Езерото Пет бои – најфасцинантниот природен феномен во Кина

Езерото во пет бои се наоѓа во централниот дел на Националниот парк Јиужаигу во Кина. Тоа е преубаво планинско езеро…
Илустрации што ќе ви покажат како е да се биде доктор во време на коронавирусот

Илустрации што ќе ви покажат како е да се биде доктор во време на коронавирусот

Никој не очекуваше дека 2020 година ќе биде ваква и дека сите ќе бидеме затворени во карантин заради вирусот корона.…
Back to top button