Огласи

Шминка

Еве зошто најубавите жени го обожаваат овој маж од Македонија – сите се „тепаат“ да поминат време со него

Еве зошто најубавите жени го обожаваат овој маж од Македонија – сите се „тепаат“ да поминат време со него

Кога доаѓаат славни ѕвезди да настапуваат како Теа Теировиќ, Ивана Николиќ и многу други од балканската естрада,  задолжително бараат термин…
Еве како изгледа Анета Молика по разводот од Џими – ПЕЈАЧКАТА ОТКРИ и со кого се забавува сега

Еве како изгледа Анета Молика по разводот од Џими – ПЕЈАЧКАТА ОТКРИ и со кого се забавува сега

Анета Љумаковска позната и како Анета Молика на социјалните мрежи објави фотографија каква нејзините колешки ретко објавуваат. Имено, Анета е…
Еве какви нијанси на кармини ќе бидат во мода во следниве месеци – ПОГЛЕДНЕТЕ и како Македонките изгледаат со нив!

Еве какви нијанси на кармини ќе бидат во мода во следниве месеци – ПОГЛЕДНЕТЕ и како Македонките изгледаат со нив!

Девојки, дали сте подготвени за луксузните темни нијанси? Припадничките на понежниот пол што сакаат оваа есен да остават подраматичен впечаток…
„Користете ја шминката како алатка која ќе ја надополни вашата самодоверба“

„Користете ја шминката како алатка која ќе ја надополни вашата самодоверба“

Млад, талентиран и успешен мејкап артист кој повеќе од 10 години ги разубавува дамите од естрадата. Даниел Николовски има соработувано…
Елегантна, женствена и секси – боја на кармин што ќе биде хит во 2020

Елегантна, женствена и секси – боја на кармин што ќе биде хит во 2020

Оваа боја на кармин треба да ја имаме меѓу нашите шминки Она што во претходните неколку сезони беше карминот во…
Таа една година не ја бришеше шминката и еве што се случи со нејзиното лице

Таа една година не ја бришеше шминката и еве што се случи со нејзиното лице

Американката Лони Венти е уредничка на едно списание за убавина и сигурно постојано пишуваше за тоа колку е штетно да…
Овие девојки се трансформираат како ќе посакаат, нема да верувате како изгледаат без тон шминка

Овие девојки се трансформираат како ќе посакаат, нема да верувате како изгледаат без тон шминка

Шарлот  и Аби Роберст се сестри кои ја презедоа оваа вештина на сосема ново ниво заради нивниот неверојатен талент за…
Кога ќе слушнете што содржи карминот, повеќе нема да го користите!

Кога ќе слушнете што содржи карминот, повеќе нема да го користите!

Дали знаете што содржи кармин? Фото: Plexsll Ретко која жена размислува за состојките на производот за шминка бидејќи возбудено ги…
Пред и Потоа: Неверојатни трансформации со шминка

Пред и Потоа: Неверојатни трансформации со шминка

Големата популарност на социјалните мрежи им овозможи на голем број уметници, шминкери, стилисти од целиот свет со гордост да ги…
Back to top button