Блог

Како го врзав сопругот за мене: Веднаш заборави на другарите и кафеаните

Како го врзав сопругот за мене: Веднаш заборави на другарите и кафеаните

Сон на секоја жена е нејзиниот маж да ја обожава и таа да му е приоритет број еден покрај се…
Зошто е ЦЕЦА институција!? Како си поминавме вчера на концерт во Куманово… (ВИДЕО)

Зошто е ЦЕЦА институција!? Како си поминавме вчера на концерт во Куманово… (ВИДЕО)

Цеца е институција! Тврдам дека е тоа така, по вчерашниот концерт во Куманово ми се потврди оваа реченица. Јас да…
Кратка приказна за ноќта на машинките за шишање и Сваровски обетките на Фатиме Фетаи

Кратка приказна за ноќта на машинките за шишање и Сваровски обетките на Фатиме Фетаи

Фатиме во очите на нашите независни медиуми! Нешто што помина незбележано од  страна на „независните“ медиуми овие денови, а кое…
Научник од МИТ тврди дека постојат големи шанси дека живееме во компјутерска симулација

Научник од МИТ тврди дека постојат големи шанси дека живееме во компјутерска симулација

Ризван Вирк е научник од еден од најпрестижните универзитети во САД, МИТ (Massachusetts Institute of Technology) кој тврди дека постојат…
Писмо на една Албанка од Македонија што треба секој да го прочита

Писмо на една Албанка од Македонија што треба секој да го прочита

Се викам Зехра, ќерка на Ферид и на Зелиха, Албанка по националност, горда на моето потекло. Јас сум од оние деца…
Не гаснете ги коледарските огнови – Народ кој се откажува од минатото, нема никаква иднина!

Не гаснете ги коледарските огнови – Народ кој се откажува од минатото, нема никаква иднина!

Деновиве беше актуелна дилемата дали македонските православни христијани треба да е собираат и да палат коледарски огнови или не. Фото:…
Конечно ни ја откри тајната – апликација со која секоја девојка изгледа секси на Инстаграм

Конечно ни ја откри тајната – апликација со која секоја девојка изгледа секси на Инстаграм

Карина Ирби (28) дизајнира костими за капење од Австралија и може да се пофали со армија обожаватели на социјалните мрежи.…
Back to top button