Интервју

Игор Џамбазов ми е ЉУБОВ НА ПРВ АКОРД, во книгата ќе раскажам сè, искрено со Гуру Харе

Игор Џамбазов ми е ЉУБОВ НА ПРВ АКОРД, во книгата ќе раскажам сè, искрено со Гуру Харе

Истрајноста на три децениско постење на македонската музичка сцена е раритет, со таква константност, конзистентност, постојаност и традиција можат да…
Новинарот што ги ставa „во тесно“ Заев, Ковачевски, Груби и други- искрено со Матеја Петровски

Новинарот што ги ставa „во тесно“ Заев, Ковачевски, Груби и други- искрено со Матеја Петровски

Тој е новинарот кој од политиката во државава прави шоу. Има храброст да ги постави најдиректните  прашања до политичарите. Го…
Последен пат концерт во Скопје имав пред 15 години, во „покојна“ Универзална сала

Последен пат концерт во Скопје имав пред 15 години, во „покојна“ Универзална сала

Мегапопуларната балканска ѕвезда, а македонско девојче, шармантаната, грациозна, прекрасна Тијана Дапчевиќ отсекогаш била и ќе биде слика и прилика за…
Разликата во годините никогаш не била проблем – искрено со Евгенија Марковска

Разликата во годините никогаш не била проблем – искрено со Евгенија Марковска

Доколку ѝ го отворите профилот на Инстаграм ќе ви се чини дека разгледувате модно списание. Убавата Евгенија Марковска, некогашен модел…
„Тајфата“ со својата убавица Сара, во новиот спот, налик на Лепа Брена и групата „Слатки грех“

„Тајфата“ со својата убавица Сара, во новиот спот, налик на Лепа Брена и групата „Слатки грех“

Новата песна на бендот „Тајфата“ насловена „Бумеранг“ по само неколку часа објава , а веќе и рипна гледаноста на видео-записот…
Кога нешто не оди, треба да се прекине и да се продолжи понатаму – искрено со Анета Љумаковска

Кога нешто не оди, треба да се прекине и да се продолжи понатаму – искрено со Анета Љумаковска

Бисерното грло на Македонија, жената која водоушевува со своите вокални способности, убавата дама која има ретка  грациозност во однесувањето на…
Јас силно ја љубам Македонија, тука останувам и сé што е мое останува тука

Јас силно ја љубам Македонија, тука останувам и сé што е мое останува тука

Прекрасна млада дама која за кратко време стана една од омилените инфлуенсерки на Инстаграм во Македонија. Со нејзината магична насмевка…
Сакам да шетам по Пополжани, го обожавам селото од кое што потекнувам – искрено со Спасен Силјаноски

Сакам да шетам по Пополжани, го обожавам селото од кое што потекнувам – искрено со Спасен Силјаноски

Пејачот Спасен Силјаноски во последно време стана многу интересен за публиката.  По неверојатниот балкански хит „Ќе ти дојдам“ Сапасен екстермно…
Back to top button