Интервју

Порано не доживуваа како звезди, но времињата се сменија – искрено со Кате Танева

Порано не доживуваа како звезди, но времињата се сменија – искрено со Кате Танева

Таа е една од најубавите вокали и пеачки кај нас, ја испеа безвременската “Запри дожду” која и ден денес се…
Која е тајната на убавината и виткото тело на Ани Малинкова

Која е тајната на убавината и виткото тело на Ани Малинкова

Нејзината кариера започна во 1994 година, испеа многу песни, настапи на многу фестивали но вели дека најдрага и најомилена песна…
Бојата на глас не би ја променил за ништо на светов – Омар Џафероски по коментарите на жирито во „Ѕвездите на Гранд“

Бојата на глас не би ја променил за ништо на светов – Омар Џафероски по коментарите на жирито во „Ѕвездите на Гранд“

Македонскиот натпреварувач  на „Ѕвездите на Гранд“, Омар Џафероски и со последниот настап, не помина незабележано. Како поради неговиот фантастичен настап,…
Името на син ми му го дадов по свекрва ми Жанета – Каква мајка е водителката на „Качамак“?

Името на син ми му го дадов по свекрва ми Жанета – Каква мајка е водителката на „Качамак“?

Неодамна се сретнавме со актерката и водителка  на емисијата „Качамак“ Владанка Крстевски каде таа ни откри повеќе за својот приватен…
Сите носиме маски за да преживееме, некој почесто, некој поретко – интервју со авторката на „Зад маските“

Сите носиме маски за да преживееме, некој почесто, некој поретко – интервју со авторката на „Зад маските“

Автентичната писателка Ксенија Николова, инспиративната дама, хероина која е утеха за многумина, гласноговорничка за женски теми, инфлуенсерка со отмен стил,…
Да се биде актер за мене е нешто едноставно, обично и дел од секојдневието -искрено со Владанка Крстевски

Да се биде актер за мене е нешто едноставно, обично и дел од секојдневието -искрено со Владанка Крстевски

Владанка Крстевски од Куманово е една од новата генерација на талентирани, специфични и уникатни македонски актерки. Таа со нејзината фасцинантна…
Политиката е рак во нашата Македонија – искрен муабет со Марјан Коцев

Политиката е рак во нашата Македонија – искрен муабет со Марјан Коцев

Поразговаравме со еден од нашите најпознати фолк-пејачи за кого секој настап има своја убавина и свои емоции, а кој веќе…
Најтешко беше додека Јохан беше во Хаг, вели Соња Тарчуловска за Гламур

Најтешко беше додека Јохан беше во Хаг, вели Соња Тарчуловска за Гламур

Македонија од секогаш ги имала најдобрите пејачи на Балканот, но за жал немало кој да ги поддржи, вели Соња Тарчуловска…
Back to top button