TV

Зошто е ЦЕЦА институција!? Како си поминавме вчера на концерт во Куманово… (ВИДЕО)

Зошто е ЦЕЦА институција!? Како си поминавме вчера на концерт во Куманово… (ВИДЕО)

Цеца е институција! Тврдам дека е тоа така, по вчерашниот концерт во Куманово ми се потврди оваа реченица. Јас да…
ЦЕЦА растури на концертот во КУМАНОВО – Вечерта ја отвори со зборови за Мики Секуловски (ВИДЕО)

ЦЕЦА растури на концертот во КУМАНОВО – Вечерта ја отвори со зборови за Мики Секуловски (ВИДЕО)

Големата српска дива, пејачката Цеца Ражнатовиќ ден по сопствениот роденден, 14 јуни имаше концерт во Куманово. Цеца со полни 51…
Брат ми нѐ напушти многу млад, на 36 години – вели Пеце од „Суперхикс“

Брат ми нѐ напушти многу млад, на 36 години – вели Пеце од „Суперхикс“

Ликовниот уметник Димитар Младеновски, почина на 36 годишна возраст. Пред 17 се случи оваа трагедија за семјството Младеновски. Петар (Пеце…
Најголемиот турски фраер нема да го препознаете – многу Македонки беа луди по него, еве како изгледа сега

Најголемиот турски фраер нема да го препознаете – многу Македонки беа луди по него, еве како изгледа сега

Еден од најпознатите турски актери Бурак Озчивит (39) со улогата на Бали-бег во „Сулејман Величествениот“ ги освои срцата на сите.…
Телото на исчезнатиот водител пронајдено во пештера во Грција?

Телото на исчезнатиот водител пронајдено во пештера во Грција?

При потрагата по познатиот британски водител и доктор Мајкл Мозли, кој исчезна во Грција, пронајдено е тело. Телото е пронајдено…
Уште се зборува за маицата на Апасиев „ЏАМ СВИТКАВТЕ“, а тој веќе изненадува со нова фотографија на Фејсбук

Уште се зборува за маицата на Апасиев „ЏАМ СВИТКАВТЕ“, а тој веќе изненадува со нова фотографија на Фејсбук

Пратеникот  во Собранието и лидер на Левица, проф.д-р Димитар Апасиев, е познат по својата гласност, транспарентност и бунтовност. Неговите појавувања…
ЖАРИ И ПАЛИ: Кога оваа пејачка ќе излезе на улица сите вадат телефони, а еве и зошто…

ЖАРИ И ПАЛИ: Кога оваа пејачка ќе излезе на улица сите вадат телефони, а еве и зошто…

Денеска својата граѓанска должност  ја вршат бројни познати личности. Центарот на внимание секако како и секогаш е поп дивата Јелена…
ФИНАЛЕ ЗА НАШАТА АНДРИЈАНА: Петрушовска со емотивна порака покажа кој ѝ е најголема поддршка

ФИНАЛЕ ЗА НАШАТА АНДРИЈАНА: Петрушовска со емотивна порака покажа кој ѝ е најголема поддршка

Голема радост за Македонија! И оваа година имаме финалист во „Ѕвездите на Гранд“. Нашата убавица, пејачката Андријана Петрушовска ќе ја…
Back to top button