Дом и семејство

Еве како изгледа дворчето каде преку лето ужива Марина Дојчиновска – целата куќичка е како во бајките

Еве како изгледа дворчето каде преку лето ужива Марина Дојчиновска – целата куќичка е како во бајките

Куќата на Марина има преубав двор Поранешната македонска водителка, Марина Дојчиновска, и нејзиниот партнер, познатиот хармоникаш Горан Алачки градската галама…
Овие четири работи не треба да ги ставате во фрижидер, може да дојде до труење

Овие четири работи не треба да ги ставате во фрижидер, може да дојде до труење

Нутриционистите често знаат да потсетат дека  треба да бидеме посебно внимателни со храната. Познато  е дека постојат одредени намирници кои…
ОПАСНА БОЛЕСТ: По ова нема да ви текне да ги сушите алиштата на РАДИЈАТОР

ОПАСНА БОЛЕСТ: По ова нема да ви текне да ги сушите алиштата на РАДИЈАТОР

Во текот на студените денови, за побрзо да се исушат алиштата речиси во секое домаќинство облеката се става на радиатори…
Ако го правите ова нема да се разболите

Ако го правите ова нема да се разболите

Се наоѓаме во сезона на грипови и настинки, многу е тешко да ги заобиколиме, но сепак постојат многу едноставни начини…
ОСТРОШКИ МАНАСТИР: Свет ден за фамилија Ѓоковиќ – крштевка на децата на Ноле и Јелена (ФОТО)

ОСТРОШКИ МАНАСТИР: Свет ден за фамилија Ѓоковиќ – крштевка на децата на Ноле и Јелена (ФОТО)

Денеска е голем ден за фамилијата Ѓоковиќ . Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и сопругата јелена  ,ги крстија своите деца…
Back to top button