Нега и здравје

Менструални производи – привилегија или потреба?

Менструални производи – привилегија или потреба?

Голем број од припадничките на женскиот пол барем еднаш го искусиле оној момент кога им недостасувале менструални производи, па посегнале…
Секогаш тука една за друга – Тоа нѐ прави посилни

Секогаш тука една за друга – Тоа нѐ прави посилни

Наративот за економска, политичка и социјална рамноправност е традиционално сеприсутен кога станува збор за одбележувањето на Меѓународниот ден на жената.…
Едноставни трикови како да спречите настинка и грип

Едноставни трикови како да спречите настинка и грип

Се наоѓаме во сезона на грипови и настинки, многу е тешко да ги заобиколиме, но сепак постојат многу едноставни начини…
СИ ЈА МРАЗИТЕ РАБОТАТА? Ова се сигналите кои вашето тело ви ги дава и не треба да ги игнорирате!

СИ ЈА МРАЗИТЕ РАБОТАТА? Ова се сигналите кои вашето тело ви ги дава и не треба да ги игнорирате!

Секој ден морате да одите на работното место кое што ви претставува  незадоволство, ви предизвикува нервоза, лутина и бес? Доколку…
Да сум на твое место ОВА НЕ ГО ЈАДАМ пред спиење!

Да сум на твое место ОВА НЕ ГО ЈАДАМ пред спиење!

Дали треба или не треба да се внесе храна пред спиење кога се чувствува глад? Нутриционистката Елајза Локу вели дека…
Што да направите ако ве касне стршлен: Сите ја прават оваа грешка, а може да биде фатална

Што да направите ако ве касне стршлен: Сите ја прават оваа грешка, а може да биде фатална

Убодот од стршлен умее да биде многу болен, но во повеќето случаи не е фатален како што мислат некои луѓе.…
Back to top button