Реклама
BEAUTYПарфеми

Еве кои се најпопуларните парфеми на Инстаграм во овој момент

Реклама

Раскошниот и опоен свет на парфемите е сочинет од илјадници мирисни ноти, при што секоја носи свој карактер и посебен мирис кој кај секого изнудува различна реакција. И додека некои мириси ни годат, други ни се одбивни, трети ни оживуваат спомени… Без оглед за кој парфем станува збор, сите тие носат неверојатна моќ која секогаш ги буди нашите сетила и никогаш не поминува незабележано.

Сепак, помеѓу илјадниците парфеми, секоја сезона се истакнуваат некои посебни кои, за разлика од повеќето, им се допаѓаат на повеќемина.

Маркетинг

 

Маркетинг

Се прашувате кои парфеми моментално ги красат Инстаграм профилите на популарните трендсетерки? Еве ги најпопуларните за кои сме и повеќе од сигурни дека и самите би посакале да ги имате сите!

CHLOÉ NOMADE

MICHAEL KORS WONDERLUST

BURBERRY HER

CHANEL N°5 L’EAU

CARTIER CARAT

MAISON LOUIS MARIE ANTIDRIS CASSIE

DIOR JOY

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button