„Кога си во Крушево“ повторно се враќа со адреналинска програма и концерти
Интервју

„Кога си во Крушево“ повторно се враќа со адреналинска програма и концерти

Оваа година фестивалот кој го носи името „ Кога си во Крушево“ повторно се враќа со добро познатата пограма и…
Маја Кировска: „Користам многу нежни препарати без парфем за да избегнам иритација од било каков тип “
BEAUTY

Маја Кировска: „Користам многу нежни препарати без парфем за да избегнам иритација од било каков тип “

Корејската козметика е светски препознаена и призната како квалитетна и ефективна, благодарение на совршено разработениот систем за нејзиното производство. Од неодамна…
Кристина Арнаудова: „Мајчинството е најубавата и најтешката работа во исто време“
Интервју

Кристина Арнаудова: „Мајчинството е најубавата и најтешката работа во исто време“

 Пред 6 години ја формираше организацијата Проект Среќа со цел да помогне на дечињата од семејства со социјален ризик, на…
„Насмевката кај децата е нашата најголема инспирација“, интервју со креаторот на ’Машнички за деца’
Интервју

„Насмевката кај децата е нашата најголема инспирација“, интервју со креаторот на ’Машнички за деца’

Од рачна изработка за својата ќерка до успешна креативна приказна која трае веќе една деценија. Андријана Мирческа Богојевиќ, дипломиран економист…
„Дневникот со рецепти од баба ми е секогаш тука да ми даде инспирација“, интервју со Радица Китевска
Интервју

„Дневникот со рецепти од баба ми е секогаш тука да ми даде инспирација“, интервју со Радица Китевска

Доколку сте љубител на готвењето и испробување на нови вкусови сигурно веќе сте запознаени со Инстаграм профилот на Радица Китевска,…
Катерина од Mymacedonianhome: „Мајчинството ме научи свесно да го живеам секој ден и да го впивам секој момент“
Интервју

Катерина од Mymacedonianhome: „Мајчинството ме научи свесно да го живеам секој ден и да го впивам секој момент“

По професија е финансиски аналитичар, но во себе носи многу креативност. Инстаграм профилот на Катерина Љамова Богоевска е вистинска инспирација…
„Се што правите, правете со многу љубов и уживајте во малите нешта“, советува Мартина Трајаноска
Интервју

„Се што правите, правете со многу љубов и уживајте во малите нешта“, советува Мартина Трајаноска

Светот на шаерени, брзи и вкусни рецепти, кои од кои повкусен. Инстаграм профилот на Мартина Трајаноска (martinascookingg) ќе ве освои…
Кокан Ајановски: „Не сакам да готвам, но многу сакам да јадам“
Интервју

Кокан Ајановски: „Не сакам да готвам, но многу сакам да јадам“

Еден од нашите најуспешни маратонци кои неодамна ја издаде и својата прва книга насловена „Трчањето ме учи“. Момчето кое почнало…
Андријана Јаневска: „Откако станав мајка приоритетите ми се променија“
Интервју

Андријана Јаневска: „Откако станав мајка приоритетите ми се променија“

Мајка, сопруга, пејачка, прва виолина во Македонската опера и балет, сака да игра шах но исто така ужива и во…
Ребека Ле Мон: „Мајчинството ме направи многу посилна и сигурна во себе“
Интервју

Ребека Ле Мон: „Мајчинството ме направи многу посилна и сигурна во себе“

Девојката која дефининитивно ќе ви го привлече вниманието на социјалната мрежа Инстаграм и за момент ќе помислите дека се работи…
Back to top button