Реклама
Престиж

Mercedes SLR – ’пицнат‘за уживање!

Реклама

Познатиот модел на Mercedes SLR, доби нова, унапредена верзија, во која уште повеќе се акцентирани врвниот луксуз и најнапредна технологија и кибернетика во случајов…

alt 

Компанијата Mansory Design & Holding GmbH, која се бави со екстравагантен и модерен дизајн, во текот на минатата година работеа на проектот наречен едноставно “SLR”(според моделот нели…), и сега дојде времето да се претстави на светот оваа напредена и луксузна верзија на Mercedes-ов.

Маркетинг

Познатите тјунери од споменатата фирма која работеше на автомобилов, претходно го претстави SLR-oт во златна и бела боја, но сега отидоа чекор понатаму и го облекоа целото возило со двобојни карбонски влакна.

А како што тоа обично бива со Mansory Design, овде е и техничкото засилување на изведбите на моторот на дури 700 КС во дует со 880 Nm момент на вртење.

Маркетинг

Но, да не го ’тапиме‘ многу со лингвистички тривијалности, да се префрлиме на поинтересниот, визуелен момент од целиов овој пост, па и да напишаните зборови од погоре добијат некаква смисла, зарем не ?!

alt 

alt 

alt 

alt 

alt 

alt 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button