Реклама
Престиж

Mercedes-Benz CLA 45 AMG за 2014 година

Реклама

Новиот Mercedes-Benz има сé што се бара од еден автомобил, па дури и повеќе од тоа!

alt 

Иако службено и официјално ќе биде претставен дури наредната недела во Њу Јорк, Mercedes сепак се реши да ни открие што можеме да очекуваме.

Маркетинг

alt 

Луксузниот автомобил со пет врати е опремен со 2.0 литарски, четвороцилиндричен генератор со сила од 360 КС и 322 Nm момент на вртење, а за брзина од сто километри на час се му потребни само 4.6 секунди!

Маркетинг

alt 

alt 

alt 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button