Реклама
Престиж

Chevrolet Corvette Stingray: Американска пргавост!

Реклама

Веќе претходната генерација на легендарната американска тркачка гордост, покажа како Америте се способни да создадат спортски автомобил со динамика за пример, а сега, со новата генерација ’пукаат‘ кон самиот врв на понудите на спортски купеа.

Новата генерација на Corvette ја носи ознаката на моделската година 2014 и што е посебно воочливо, ја краси Stingray Ознака, баш како што тоа беше случај кај моделот од 1963. Кога пак се во прашање епитетите, доволно е да се каже како новиот Stingray е најсилниот стандарден модел на Corvette на сите времиња!

Маркетинг

Неговиот мотор развива околу 450 КС и 610 Nm, сосема доволно за да забрза до стотка за помалку од 4 секунди.

Моделов – како што ќе видите и самите – ги привлекува симпатиите и со агресивно скроениот екстериер, а оние посклоните кон технички знаења и информации ќе ги освои и со оптималната аеродинамика. Моделов е долг 4 495 mm, широк 1 877 и висок 1 235 mm.

Маркетинг

Со продажба се очекува да започне со продажба во третиот квартал на тековната година.

alt 

alt 

alt 

 

alt 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button