2013

Што ви предвидува кинескиот хороскоп за 2013 година?
Хороскоп

Што ви предвидува кинескиот хороскоп за 2013 година?

Годината на Змијата, која според кинескиот хороскоп започна на 10 февруари, 2013, а завршува на 30 јануари 2014, ќе влијае…
Неделен хороскоп (19 – 26.05.2013)
Хороскоп

Неделен хороскоп (19 – 26.05.2013)

Неделен хороскоп за периодот од 19 до 26 мај 2013 година.   ОВЕН (21. 3. – 20. 4) Работа: Периодот…
Во Женава Lamborghini ни го претставува Veneno – ќе се направат само три!
Престиж

Во Женава Lamborghini ни го претставува Veneno – ќе се направат само три!

Од 0 до 100 километри на час ’дига‘ за неверојатни 2.8 секинди, во опремата е вклучен менувач со седум брзини…
Chevrolet Corvette Stingray: Американска пргавост!
Престиж

Chevrolet Corvette Stingray: Американска пргавост!

Веќе претходната генерација на легендарната американска тркачка гордост, покажа како Америте се способни да создадат спортски автомобил со динамика за…
Audi R8 за 2013 година
Престиж

Audi R8 за 2013 година

Audi ја претстави својата нова и редизајнирана линија за оваа година.   Audi беше пред времето кога уште во 2006…
Неколку интересни фризури инспирирани од холивудските актерки за зима 2013
Коса

Неколку интересни фризури инспирирани од холивудските актерки за зима 2013

Веќе неколку пати ви пишувавме за фризурите и трендовите за есен/зима 2013 година, со тоа што најдетално ги опишавме во…
Топ фризури за свадба во 2013
Коса

Топ фризури за свадба во 2013

Без разлика дали планирате да бидете во центарот на вниманието или пак да се натпреварувате за бидермаерот, овие фризури можат…
Кратки фризури за 2013 година
Коса

Кратки фризури за 2013 година

Дозволете кратката фризура да покаже колку сте секси, убава и модерна.. Денес ќе ви ги преставиме кратките фризури, односно тренд…
Класика на две тркала: Harley-Davidson Iron 883
Престиж

Класика на две тркала: Harley-Davidson Iron 883

Новиот Harley-Davidson Iron 883 најавен за 2013 година, доби црн и матен изглед, овој пат без додатни детали од хром.…
2013 Aston Martin „Еден – 77“
Престиж

2013 Aston Martin „Еден – 77“

Секогаш кога во комбинацијата на именката се наоѓаат роевите ’77‘ и било што англиско, значи дека станува збор за ултра…
Back to top button