Реклама
Престиж

2013 Aston Martin „Еден – 77“

Реклама

Секогаш кога во комбинацијата на именката се наоѓаат роевите ’77‘ и било што англиско, значи дека станува збор за ултра и екстра комбинација од која произлегува екстра квалитет…

Маркетинг

Од веќе ексклузивниот (и резервиран) број 7, инженерите на Aston Martin, се решија да изведат исто така ексклузивен модел на кола, од секоја можна перспектива. Инаку, постои цела серија на посебна програма, развиена од внатрешниот систем за работа на Aston Martin , наречена “Q”.

Еден од овие нови, лимитирани и специјални едиции на модели, се достапни за продажба уште од сега, од страна на групацијата “Al Ain Class Motors” – и тоа за вратоглави $2,995,000. според ова ви испаѓа дека посебно грдата глава ма новиов модел чини ’само‘ додатни $1.4 милиони.

Маркетинг

Конкретниов нов “One-77” e всушност комбинација од естетски висок сив екстериер, со жив, витален црвен ентериер – што се однесува до внатрешноста. Еден тон карбонски влакна, новата технологија за внатрешно подобрување, наречена “HD video camera”, контрола на сите внатрешно внесени килограми…

Што се однесува на (можеби најзначајниот) делот за моќност, потрошувачите, муштериите ќе можат да ’остварат врска‘ со 7.3 литарскиот V12 мотор од кој произлегуваат 750 коњски сили и максимална брзина од фантастични 365 km/h.

Погледнете во каков пакет е спакувана оваа ѕверка:

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button