Реклама
Престиж

Ви ја претставуваме новата Honda Civic Type – R

Реклама

Годинешното издание на саемот за автомобили Женава 2014 ни понуди најразлични видови на коли за кои слободно може да се каже дека ќе ги задоволат вкусовите на сите вљубеници на машините на четири тркала.

newcivic

Маркетинг

Денес ќе ви овозможиме прв поглед во наредната легенда со префиксот Civic, на најпознатиот јапонски производител на автомобили, Хонда.

newcivic2

Иако се уште станува збор за концепт кој што ја носи ознаката “Type-R”, според сите најави од инженерите од Хонда, скоро целиот стил ќе остане исти и кога моделов ќе влезе во сериско производство, а кој на пазарот ќе биде лансиран наредната, 2015 година.

Маркетинг

newcivic3

Според описот кој што ни го даваат одговорните во Хонда, стилот на новиот модел го претставува „натпреварувачкиот дух на Хонда од трките“, па така најголемиот дел од елементите од составот на колава служат за зголемување на перформансот на автомобилот.  

newcivic5

Во врска со моторот се уште не се дадени официјални податоци, но Хонда најавува 2 литарски турбо мотор кој ќе продуцира 280 КС, иако и можноста за модел со 300 КС е исто така реална опција која што може да се појави во салоните на Хонда на Макпетрол и овде кај наредната година.

newcivic4

newcivic1

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button