Реклама
Престиж

Во Женава Lamborghini ни го претставува Veneno – ќе се направат само три!

Реклама

Од 0 до 100 километри на час ’дига‘ за неверојатни 2.8 секинди, во опремата е вклучен менувач со седум брзини и достигнува максимална брзина од 354 km/h.

Lamborghini за својот 50-ти роденден се реши во автосалонот во Женева да го претстави својот ексклузивен модел Veneno. Според кажувањата, со овој модел италијанскиот производител има желба на муштаријата да му долови вистинското динамично искуство на тркачките автомобили, а интересно е тоа што ќе се произведат само три модели ексклузивни модели.

Маркетинг

Veneno, како што му е името на новиот „борбен бик“, под хаубата крие 6.5 литарски мотор со 12 цилиндри и 750 коњски сили.

Од 0 до 100 километри на час ’дига‘ за неверојатни 2.8 секинди, во опремата е вклучен менувач со седум брзини и достигнува максимална брзина од 354 km/h.

Маркетинг

Тројца среќници кои ќе го имаат во својата колекција ќе мора да издвојат околу 3.5 милиони евра.

alt 

 alt

 alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button