Реклама
Престиж

Audi R8 за 2013 година

Реклама

Audi ја претстави својата нова и редизајнирана линија за оваа година.

 alt

Audi беше пред времето кога уште во 2006 година го претстави сензационално убавиот и технолошки напреден R8 модел, па така и сега после 7 години, овој спортски автомобил изгледа свеж и ’нафуран‘.

Маркетинг

Ланската година меѓутоа одлучија да направат суптилни, но битни измени за моделов кој излегува годинава, од кои посебно се истакнува рачно склопениот мотор, редизајнирани LED светла, сместени помеѓу исто така редизајнираниот браник и маска, како и нов S tronic менувач на брзини од 7 степени.

alt 

Маркетинг

alt 

alt 

alt 

alt 

alt 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button