Реклама
Коса

Неколку интересни фризури инспирирани од холивудските актерки за зима 2013

Реклама

Веќе неколку пати ви пишувавме за фризурите и трендовите за есен/зима 2013 година, со тоа што најдетално ги опишавме во текстот Фризури – есен/зима 2012/2013 (види тука).


Маркетинг

А сега, ќе се обидеме истото да го направиме, само во редуцирана форма и со помош на познатите холивудски актерки, кои од секогаш ги диктирале и ќе ги диктираат сите трендови за убавина.

 Pixie 

Маркетинг

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8397-frizuri-od-holivudskite-akterki?slika=1 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Оваа фризура дефинитивно е нешто што годинава лесно проаѓа во женскиот свет. Па токму затоа и прва ви ја преставуваме. Покрај Anni, во 60-те години од минатиот век оваа фризура ја носеа жените како: Audrey Hepburn, Twiggy и Miju Farrow.

 ШИШКИ 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8397-frizuri-od-holivudskite-akterki?slika=2 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Шишките дефинитивно се хит број еден за оваа сезона, а дека тоа е така можеме да се увериме и преку интересните шишки на актерката Jessica Biel.

 АКСЕСОАРИ 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8397-frizuri-od-holivudskite-akterki?slika=3 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Едноставна, а толку убава свечена фризура што ја носеше Kristen Dunst на филмскиот фестивал во Кан. Ви се допаѓа?

 ДОЛГА БОБ ФРИЗУРА 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8397-frizuri-od-holivudskite-akterki?slika=4 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Погледнете ја оваа преубава фризура на актерката Rose Byrne, па доколку сте расположени за промена, можеби токму оваа фризура е вистинскиот избор за вас.

 НИСКА ПУНЏА 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8397-frizuri-od-holivudskite-akterki?slika=5 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Оваа фризура е една од омилените во холивудската шема, особено поради нејзиниот едноставен и аристократски изглед. Интересно е што истата фризура можете да ја носите на два начини: средено и стилизирано како кај Camille Belle или пак, тоа да го направите многу полежерно. Ова второто е дозволено само доколку се подготвувате за вашата вообичаена дневна шема или за на работа!

 СТРАНИЧЕН ПАТЕЦ 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8397-frizuri-od-holivudskite-akterki?slika=6 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Оваа фризура на Jessice Chastain многу лесно се прави, а навистина е убава и секси. Се што треба да се направи е да ја префрлите вашата коса на едната страна и да додадете малку волумен.

 BОUFFANT ФРИЗУРА 

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/8397-frizuri-od-holivudskite-akterki?slika=7 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Актерката Carey Mulligan од секогаш ги следела модните трендови, а доказ за тоа е и оваа нејзина фризура која што таа ја направи потполно во склад со водечките трендови за оваа сезона. „Bauffant“ фризурите се нешто по кое што полудеа сите познати светски модни стилисти, па еве ни прилика да се запознаеме како таа изгледа.

Извор: Буро247.ру

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button