Реклама
Престиж

SACS Strider 15 – идеална јахта за вашата гаража на вода!

Реклама

Гумените глисери, познати како омилено превозно средство на Италијанците, стануваат се попопуларни и кај нас.

alt 

Идеални се за кратки и брзи дестинации, а новите модели успешно ја комбинираат практичноста со модерниот и луксузен дизајн.

Маркетинг

Па така, италијанскиот производител SACS не воодушеви сите со својот 15 метарски Strider, гумен глисер кој крие два Yamaha мотори со сила од 480 КС.

Во просторот под палубата има доволно место за 4 лица, како надополнување на луксузните лежаи се наоѓаат и модерна кујна и широка бања, па тоа го прави идеален како за младите луѓе, така и за модерните семејства.

Маркетинг

Цената на овој преубав ’гумењак‘ изнесува околу 400 000 евра, но со сето она што го нуди, поприлично сме сигурни дека уште ова лето е можно да го видиме и во Охрид, каде што новиот македонски џет сет обожава да ги покажува орнаментите на својот личен општествен ’успех‘.

alt 

alt 

alt 

alt 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button