авто-мото

Golf прогласен за „Авомобил на годината за 2013/14“ во Јапонија
Престиж

Golf прогласен за „Авомобил на годината за 2013/14“ во Јапонија

Golf е “Автомобил на годината за 2013/14 година” во Јапонија. За прв пат во 34 годишната историја на овие награди…
Најдоброто на две тркала: Confederate X132 Hellcat Combat
Престиж

Најдоброто на две тркала: Confederate X132 Hellcat Combat

Откако стана и официјално најбрз V-Twin на светот, моторциклот Confederate X132 Hellcat Combat конечно влезе и во лимитирано производство.  …
Ретро: Американска спортска класика – Ford Mustang Shelby GT 500
Престиж

Ретро: Американска спортска класика – Ford Mustang Shelby GT 500

Денес ќе се потсетиме на колата која што освен што самата по себе е вистинска класика во светот на автомобилите,…
Mercedes-Benz CLA 45 AMG за 2014 година
Престиж

Mercedes-Benz CLA 45 AMG за 2014 година

Новиот Mercedes-Benz има сé што се бара од еден автомобил, па дури и повеќе од тоа!   Иако службено и…
Maltese Falcon: ултра модерна јахта на едра!
Престиж

Maltese Falcon: ултра модерна јахта на едра!

Оваа луксузна мага јахта е долга 88 метри о е една од најскапите на светот, а за еднонеделно изнајмување потребно…
Пеинтбол со коли – НАЈДОБАР спорт на светот!
Престиж

Пеинтбол со коли – НАЈДОБАР спорт на светот!

И во случај никогаш да немате пробано да се ’пукате‘ со некого во пеинтбол варијанта, сигурно сте свесни дека ова…
Chevrolet Corvette Stingray: Американска пргавост!
Престиж

Chevrolet Corvette Stingray: Американска пргавост!

Веќе претходната генерација на легендарната американска тркачка гордост, покажа како Америте се способни да создадат спортски автомобил со динамика за…
Lykan Hypersport: суперкола од W Motors
Престиж

Lykan Hypersport: суперкола од W Motors

Новиот суперавтомобил Lykan Hypersport го произведе компанијата W Motors – и тоа само во седум примероци!   Оваа ракета од…
Лудо возење во Ferrari 458 Spider
Престиж

Лудо возење во Ferrari 458 Spider

Веќе ви имаме пишувано и комплетно претставено овој неодолив модел на Ferrari, но тоа не значи и дека го имате…
Прав англиски џентлмен: Aston Martin Rapide S
Престиж

Прав англиски џентлмен: Aston Martin Rapide S

Сите љубители на убави коли и автомобилизам, добро знаат дека кога некоја машина ни доаѓа од островото, треба да очекуваме…
Back to top button