Реклама
Престиж

Прав англиски џентлмен: Aston Martin Rapide S

Реклама

Сите љубители на убави коли и автомобилизам, добро знаат дека кога некоја машина ни доаѓа од островото, треба да очекуваме нешто навистина добро – и тоа на повеќе нивоа!

alt

Така и овој пат, инженерите од Aston Martin го претставија новиот модел за 2013 година – Rapide S.

Маркетинг

Ознаката S ја означува зголемената сила на моделот, а внатре во автомобилот се наоѓа 6 литарски V12 мотор од дури 550 КС и 620 Nm вртежен момент.

Овој елегантен автомобил до стотка дига за 4.7 секунди, а максималната брзина ме е нешто повеќе од 300 km/h.

Маркетинг

alt

alt

alt

alt

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button