Реклама
Престиж

Maltese Falcon: ултра модерна јахта на едра!

Реклама

Оваа луксузна мага јахта е долга 88 метри о е една од најскапите на светот, а за еднонеделно изнајмување потребно е да се издвојат – ни повеќе, ни помалку – 420 000 евра.

alt 

Едрилицата Maltese Falcon е наменета за 12 луѓе, сместени во 6 удобни кабини, со можност за користење на приватна теретана. Исто така, јахтава има површина на јарболот од 2 400 метри квадратни, а ја движат два Deutz мотори од 1 525 Kw.

Маркетинг

Но доста со бројки и спецификации, да се свртиме кон визуелниот дел кој ќе ви ги разјасни сите оние работи кои што во текстов погоре не биле комплетно разбрани.

alt 

Маркетинг

alt 

alt 

alt 

alt 

alt 

alt 

alt 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button