zdrava hrana

Ефикасна диета со житарки со која се слабее многу брзо
Диети

Ефикасна диета со житарки со која се слабее многу брзо

Житарките првенствено ве асоцираат на појадок, но нив можете да ги јадете и во текот на денот, и тоа во…
Сакате да ослабите од 18-24 кг? Тогаш пробајте со диета на обединетите нации!
Диети

Сакате да ослабите од 18-24 кг? Тогаш пробајте со диета на обединетите нации!

Со оваа диета, покрај загубата на килограмите, доаѓа и до промена на метаболизмот, па изгубените килограми не се враќаат. Диетата…
Диета – Ослабете 8 килограми за 20 дена
Диети

Диета – Ослабете 8 килограми за 20 дена

Оваа диета може да се најде во неколку варијанти, кои во основа се слични, и се заснова на мал внес…
Здрава храна која ги топи мастите
Нега и здравје

Здрава храна која ги топи мастите

Лошите навики, нездравата исхрана, стресот и намалената физичка активност си ги оставаат своите последици – и тоа не преку ноќ,…
Диета со банани – брза, лесна и весела диета!
Диети

Диета со банани – брза, лесна и весела диета!

Конечно една навистина слатка диета во морето досадни еднолични диети! Диетата со банани е лесен и вкусен начин брзо да…
Седмодневна диета со грав
Диети

Седмодневна диета со грав

Гравот е богат со протеини, со витамини Б, Ц, Е и ПП, потоа со минерали: калциум, фосфор, бакар, цинк, железо,…
Популарни диети кои треба да ги избегнувате
Диети

Популарни диети кои треба да ги избегнувате

Новите брзи диети кои вклучуваат два дена строг пост, па максимално внесување од 500 до 600 калории останатите денови од…
Добар и лош начин за губење на килограми
Диети

Добар и лош начин за губење на килограми

Сите знаат како се губат вишокот на килограми – треба да се јаде храна со помалку калории и треба повеќе…
Храна за добро здравје и кондиција!
Диети

Храна за добро здравје и кондиција!

Живееме во време на нагли климатски промени, кога температурите можaт да се променат и преку 20 степени преку ноќ. Временските…
Back to top button