Меган Маркл изгледа неверојатно шик во кожено здолниште и блуза од 100 долари!

Британското кралско семејство повторно во центарот на вниманието

Откако Кејт Мидлтон конечно се врати по породилното и го објави првото големо појавување по паузата, кое се случи во училиштето Sayers croft Forest School, сега редот дојде на нејзината јатрва, Меган Маркл.

ADVERTISEMENT

Симпатичната Меган која до некаде и ја турна Кејт Мидлтон од тронот кога е во прашање модата, беше заедно со својот сопруг, принцот Хари, во Edes House во Сасекс.

Меган за овој настан беше водена од се почестиот избор на познатите ројал дами за кожа па избра кожено здолниште од Hugo Boss со малку подлабок струк и со должина нешто под колената. Таа го носеше со блуза од Markle’s & Other Stories, инаку парче кое чини 100 долара. Комбинацијата ја заокружи со шик салонки со високи потпетици во боја на песок со потписот на Stuart Weitzman.

 

Facebook Comments
(Visited 4 times, 1 visits today)