Реклама
Наши ѕвезди

Сите го поздравуваат пејачот СПАСЕН за овој ХРАБАР статус – И НИЕ ГИ ЧУВАМЕ ЧИЗМИТЕ (за недај боже)

Деновиве во очи ни падна еден статус  на социјалната мрежа Фејсбук, кој за кратко време стана вирален

Реклама

Околку изборите социјалните мрежи вријат со коментари за или против политичките партии. Не ретко и јавните личности јавно го кажуваат својот став. Еден од похрабрите патриоти меѓу звучните имиња е пејачот Спасен Силјаносвки.

Тој често го истакнува тоа дека ја сака Македонија од дното на својата душа, дека со гордост го вее македонското знаме во сите пригоди и дека е горд на своите претци. Спасен многу пати покажал дека ја познава и сака историјата,  а тоа најмногу можеме да го заклучиме и од емисијата „Везилка“.

Маркетинг

Деновиве во очи ни падна еден статус  на социјалната мрежа Фејсбук, кој за кратко време стана вирален, а го напиша Спасен.

Маркетинг

Храбар статус , браво мaестро, прав патриот … се дел од коментарите на статусот кој вели:

И НИЕ ГИ ЧУВАМЕ ЧИЗМИТЕ(за недај боже)
Во центарот на Скопје “Аца Антиќ” се заканува на претседателот на Вмро Дпмне д.р.Христијан Мицковски.
Во центарот на Скопје се скандира “учк…учк”…Тоа е провокација кон Македонскиот народ.
Во центарот на Скопје се веат Албански знамиња и знамиња на учк…Без ниту едно државно знаме, без ниту едно знаме и нити еден симбол од државата во која ги уживаат сите права дури и повеќе од тоа….
Ја почитуваат ли они Македонија и Македонскиот народ? Или во безизлезна состојба на колапсот на дуи, се фаќаат како и секогаш на национална реторика со цел подгревање на тензиите, па несвесно понесени од нивната омраза кон се што е македонско, ги искажуваат нивните потајни желби кои ги гаат уште многу одамна….Ги знаеме добро нивните желби и амбиции – напиша Спасен.

Оваа објава следи по митингот на ДУИ за претседател на МАКЕДОНИЈА на плоштад „Македонија“ . По која на социјалните мрежи голем број корисници коментираа дека не виделе ниту едно македонско знаме.

Понатаму Спасен додава:

…Но “Аца Антиќ” заборава дека ова нее 2001, Очигледно не ја прати ни геополитиката ни промената на рамнотежа во светот. А не го прати ни “расположението” кај чесните Албанци на кои им е здосадено од неговите игри, па како последица на неговото владење масовно се иселуваат и ги напуштаат своите домови…
…..”Аца антиќ” време ти е да пропаднеш во бездната која сам ја копаш повеќе од 20 години… А ќе пропаднеш и тоа сигурно за доброто на народите во Македонија.
p.s. А ако сеуште те Е…а Мозокот, да знаеш дека и ние ги чуваме чизмите на таван 😉 Христијан Мицкоски нее сам, и нема да биде – напиша пејачот на ФБ.

Ви ја пренесуваме интегрално неговата порака во продолжение:

Лавина од реакции под објавата на популарниот пејач. Еве дел од нив.

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button