Реклама
Престиж

Ultimate 101 – за манијаци и тотални лудаци

Реклама

Зошто? Затоа што оваа избричена варијанта на Smart fortwo Cabrio, јасно ни покажува дека човечкото лудило не познава граници…

Маркетинг

Факат Лудило. А како на друг начин да ја објаснеме желбата на некој си таму, да на сметка на фабриката во Bottrop истресе 40 000 евра, за да седне во кола долга 2,5 метра и тешка 750 килограми, со мотор на погон од 101 КС? Brabus Smart Ultimate 101 најлесно може да се нарече како картинг со хомологација, бидејќи кога со ова нешто ќе поминете низ град, позади вас само остануваат зачудени погледи. Лимитираната серија од 101 парче веќе одамна е распродадена, а фабриката се има заречено дека ќе испорачува само по 12 примероци месечно.

Сé на автомобилот е рачна изработка и претставува вистински скапоцен камен и мајсторија. Забрзувањето му е лимитирано на 11 секунди (wtf?!?!), а максималната брзина на 160 km/h. Но, меѓузабрзувањето му е страотно и овде 101 нема конкуренција – освен меѓу моторциклите. На визуелниот доем се придодава и tokarene alu – felge од 17 инчи и хромиран пар на аупуси, а евентуалните сопственици ќе ги воодушеви и податокот за потрошувачката: Бидејќи 101 коњ се извлечени од 3 цилиндерски мотор со зафатнина од 750 кубици, Barbus Ultimate 101 троши само 6,5 литри под полн гас. Поради тоа, во однос на просечен автомобил од некои 20 000 евра би се исплатил само после милион километри. Па доколку сакате да планирате на долги стази, секако размислете за една ваква нарачка.

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button