Реклама
Престиж

Tribute за легендарните моторцикли

Реклама

„Моделите Icon Sheene од Andrew Morris му одаваат почит на легендарниот Британски моторциклист..“

Маркетинг

Британците не се баш најпознати по имањето на многу големи моторциклисти, но познавачите на овој спорт со сигурност го знаат името на легендата од островото, Barry Sheene. Човекот е награден со сопствен модел од Британскиот производител на мотори Andrew Morris. Само 52 (исто како и годините на B. Sheene) се направени.

The Icon Sheene има стандардно направена алуминиумска рамка, мотор од 1,4 литри, турбо чарџер, внатрешен 4 цилиндричен мотор кој може да развие брзина до неверојатни 330 km/h. Погледнете за каква машина станува збор.

Маркетинг

alt

alt

alt

altРазгледајте ги останатите содржини од рубриката Hi-Tech!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button