dieti

Диета со краставици: симнете 7 килограми за 14 дена
Диети

Диета со краставици: симнете 7 килограми за 14 дена

Диетата со краставици е многу едноставна диета, идеална за оние коишто немаат многу време или волја да ги планираат и…
Летна диета – симнете 5 килограми за една недела!
Диети

Летна диета – симнете 5 килограми за една недела!

Доаѓа летото и неизбежните прошетки во костими за капење … Време е да се ослободиме од дебелата облека, како и…
Изгубете 9 килограми за две недели со лимонада диета
Диети

Изгубете 9 килограми за две недели со лимонада диета

Лимонада диетата која исто така ја нарекуваат и „Диета – голем прочистувач“  трае од 10 до 14 денови и со…
Лимонот гарантирано ги топи масните наслаги
Диети

Лимонот гарантирано ги топи масните наслаги

Лимонот се препорачува во многу диети, првенствено поради тоа што помага организмот да се прочисти од отровите и го забрзува…
Сладолед диета за брзо симнување на килограмите
Диети

Сладолед диета за брзо симнување на килограмите

Доколку сте љубител на овој летен десерт, диетата со сладолед звучи навистина феноменално, нели? Е сега, на жалост ова не…
Дали знаете како изгледаат 2000 калории?
Диети

Дали знаете како изгледаат 2000 калории?

Ако планирате да започнете со диета бидејќи се ближи летото и сезоната на одмори и парадирање по плажите, најважна работа…
Неколку совети како побрзо да ослабете
Диети

Неколку совети како побрзо да ослабете

Сами по себе, малите промени кои треба да се воведат не изгледаат така драстични. Но, кога полека се усвојат повеќе…
Добар и лош начин за губење на килограми
Диети

Добар и лош начин за губење на килограми

Сите знаат како се губат вишокот на килограми – треба да се јаде храна со помалку калории и треба повеќе…
Храна за добро здравје и кондиција!
Диети

Храна за добро здравје и кондиција!

Живееме во време на нагли климатски промени, кога температурите можaт да се променат и преку 20 степени преку ноќ. Временските…
КАРДИОЛОШКА ДИЕТА: Ослабете 15 килограми на здрав начин
Секс

КАРДИОЛОШКА ДИЕТА: Ослабете 15 килограми на здрав начин

Доколку се придржувате правилно на оваа диета, во рок од 15-на дена ќе можете да изгубите од 10 до 15…
Back to top button