dieta

ВИТКИ ОДНАДВОР, ДЕБЕЛИ ОДВНАТРЕ: Oткријте во која ризична група припаѓате!
Нега и здравје

ВИТКИ ОДНАДВОР, ДЕБЕЛИ ОДВНАТРЕ: Oткријте во која ризична група припаѓате!

Обично се мисли дека дебелината не е здрава, а виткоста симбол и доказ за здравје. Но, последните научни истражувања и…
Најдобрата диета за рамен стомак
Диети

Најдобрата диета за рамен стомак

Стомакот е критична зона за припадниците на обата пола. Многу девојки што немаат проблеми со останатите делови од телото, едноставно…
Најдобрата диета за рамен стомак
Диети

Најдобрата диета за рамен стомак

Летото е на прагот и крајно време е да почнете да се подготвувате за настап во костим за капење! Ви…
Медена диета – ослабете еден конфекциски број за само 3 недели!
Диети

Медена диета – ослабете еден конфекциски број за само 3 недели!

Иако звучи неверојатно, медената диета ќе ви помогне за три недели да ослабите за еден конфекциски број со самото тоа…
Ефикасна диета со житарки со која се слабее многу брзо
Диети

Ефикасна диета со житарки со која се слабее многу брзо

Житарките првенствено ве асоцираат на појадок, но нив можете да ги јадете и во текот на денот, и тоа во…
Диета со компир и јогурт – до 5 килограми помалку за само 3 дена!
Диети

Диета со компир и јогурт – до 5 килограми помалку за само 3 дена!

Диетата со компири и јогурт е многу едноставна и дава одлични резултати. Се држи само 3 дена во текот на…
Диетата и вежбите на Моника Белучи
Диети

Диетата и вежбите на Моника Белучи

Диетата на Моника Белучи не е многу комплицирана, едноставно се базира на контрола на порциите, односно контрола на количината на…
Диета со суви сливи
Диети

Диета со суви сливи

Оваа диета спаѓа во редот на брзи и кратки диети, кои се применуваат неколку дена, најчесто кога облеката ви се…
Диета со краставици: симнете 7 килограми за 14 дена
Диети

Диета со краставици: симнете 7 килограми за 14 дена

Диетата со краставици е многу едноставна диета, идеална за оние коишто немаат многу време или волја да ги планираат и…
Диета 2+1: симнете 5 килограми за само 2 недели!
Диети

Диета 2+1: симнете 5 килограми за само 2 недели!

Ако веќе некое време се обидувате да се ослободите од вишокот килограми кои ви создаваат главоболки, можеби ќе сакате да…
Back to top button