здрава храна

„Харизмата на Лила дополнително го прави секој тренинг забавен и уникатен“
Диети

„Харизмата на Лила дополнително го прави секој тренинг забавен и уникатен“

Дипломиран професор по физичка култура, но и долгогодишен фитнес инструктор во Македонија. Многумина го препознаваат како професионалниот фитнес тренер на…
Ослабете 2 килограми неделно со познатата диета „без вечера“
Диети

Ослабете 2 килограми неделно со познатата диета „без вечера“

Денес многу луѓе имаат проблем со вишок на килограми, а уште повеќе луѓе постојано се трудат да ја одржуваат саканата…
Палента – кралица на здравата исхрана
BEAUTY

Палента – кралица на здравата исхрана

Палентата некогаш била скромна храна, а денес е неизбежен дел од модерната гастрономија. Овој оброк содржи доволно минерали, нутриенти и…
Пијте вода (Саси) и ослабете 10 килограми за еден месец
Диети

Пијте вода (Саси) и ослабете 10 килограми за еден месец

Не верувам дека постои некој што досега не слушнал дека треба да пиеме барем 8 чаши вода дневно за соодветна…
Рецепт за супер појадок – започнете го денот полни со енергија
Рецепти

Рецепт за супер појадок – започнете го денот полни со енергија

Нахранете се со здрави состојки и започнете го денот полни со енергија. Направете вкусни мусли кои ќе ви ја дадат…
Мед и цимет – одлична комбинација за слабеење
Диети

Мед и цимет – одлична комбинација за слабеење

Медот и циметот се одлична комбинација која се покажала како многу ефикасна за загубата на вишокот килограми кај многу луѓе.…
Диета со компир и јогурт – до 5 килограми помалку за само 3 дена!
Диети

Диета со компир и јогурт – до 5 килограми помалку за само 3 дена!

Диетата со компири и јогурт е многу едноставна и дава одлични резултати. Се држи само 3 дена во текот на…
Back to top button