Реклама
Престиж

Совршени сложени пасворди

Реклама

„Секој пасворд во принцип би требало да биде составен од низа на мали и големи букви со по некоја бројка.“ Но како да се запомнат таквите пасворди? Многу лесно!

Се што е потребно е да се измисли реченица која што можете лесно да ја запомните. Еве на пример, вашето дете се вика Лука, и тој оди на училиште. Реченицата „Се надевам дека Лука оваа недела ќе донесе петки дома“ ја претвараме во „sndLonkd5d“.

Маркетинг

Или пак „го заборавам пасвордот за Gmail веќе 3 пати“: gzpzGv3p

Навистина лесно, нели?

Маркетинг

alt

За останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button