Реклама
Престиж

SLS 63 Supersport GT by Kicherer

Реклама

„Германската фабрика за појачување на коли – Kicherer, ја направи оваа инкарнација на Mercedes SLS AMG и ја нарече – лут, моќен и агресивен автомобил.“

Маркетинг

Според сликите овој модел навистина изгледа така. Надворешноста е во мат црна боја, а што се однесува до аеродинамичноста, додадени се предните спојлери кои се направени од јаглеродни влакна како и сетот спојлери направени од истиот материјал.

Агрегатот е појачан од 563 ks на 621 ks, а вртежите пак од 650 nm на 700 nm. Резултатот e таков што 100 km се достигнуваат за само 3.5 секунди, а максималната брзина е 320 km на час. Погледнете!

Маркетинг

alt

alt

alt

alt

alt

alt

altЗа останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button