Реклама
Престиж

SCUDERIA BIZZARINI P538 BARCHETTA

Реклама

Од концепт до прототип за 150 дена. Кога пред некои шест, седум месеци гуглавме за моделот p538, воопшто не ни помислувавме дека ќе пронајдеме податок – дека за помалку од 4 месеци, бебето на Bizzarini можело да порасне толку бргу. Ете, додека ние го пишуваме ова, во Италија веќе го склопуваат синот на овој модел.

Маркетинг

Успешната соработка на тројца автомобилистички ентузијасти и генијалци, резултирала со прототип кој што секогаш се спрема за тестирање на најдолгата кружна стаза во светот – онаа во италијанскиот Nard. Тој 12 километарски долг овал, го угостил и Bizzarrini Barchetta, веднаш штом завршиле досадните работи околу финалното ускладување на менувачката кутија со 505 КС силниот V8 мотор. Alan Mertens, Giotto Bizzarini и Kevin Gallahan се надеваа дека во текот на 2009, првите примероци ќе ја здогледаат и светлоста на денот, а веќе при крајот на истата година, или почетокот на наредната, ќе почнат да се произведуваат и првите сериски примероци.

Кога ќе се земе во предвид дека концептуалниот модел предизвика големо внимание – пред сé, благодарение на легендарниот потпис на Bizzarrini на шасијата – иднината на овој автомобил изгледа/ше доста розева, посебно на домашниот италијански пазар, секогаш жеден за коли кои што со брзината се над сите други во светот. Како и да е, мубаетот во изминативе две години е дека се произведени и продадени само нешто повеќе од 15 модели и тоа сите на одбрана клиентела, која е во можност да издвои 200 000 евра без никаков проблем!

Маркетинг

alt

alt

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button