Реклама
Престиж

RENETECH GLK – Само за најодбраните

Реклама

Во чест и слава на легендарната рели трка по ридови и долови Pikes Peak, ценетиот тјунер од Florida направи сериозна преработка на џипот на Mercedes, GLK!

Маркетинг

Со таа цел GLK доживеа темелни преработки и тоа првенствено на шасијата и менувачот, со спецификација која овозможува регулирање на подвозјето, степенот на вртење и распределбата на вртежите на моторот во диференцијал во стварното време. Деловите на каросеријата се заменети со карбонски композити, а најголема преработка има сосема новиот мотор – хибриден погон на Renn Tech, кој што фирмата го развива веќе со години.

Имено, направена е комбинација на електричен мотор кој оди во паралела со бензинец од 3.5 литри, V6, при што на овој начин се доловува импресивниот обртен момент, кој што ги карактеризира електричните мотори, додавајќи дополнителни 54 Nm, со цел да се зголеми перформансот на автомобилот при брзото влегување во свијоците. Со користење на хибридната сила на движење при искачувањето на угорници, се додаде дополнителна енергија при возењето на поголеми височини, кога моторите со внатрешно согорување, кои зависат од воздухот на амбиентот – почнуваат тешко да ’дишат‘, односно брмчат.

Маркетинг

Затоа уште при првото претставување на изложбата SEMA во Las Vegas, GLK ги освои сите симпатии, а самата фирма Renn Tech се здоби со можеби до сега најзначајното признание на еден од водечките иноватори во автомобилската индустрија.

alt

alt

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button