Реклама
Престиж

Renault Twingo RS, Red Bull едиција

Реклама

Французите најавија нов модел на познатиот мал и компактен градски автомобил и го нарекуваат ново, специјално издание на Twingo – RS Red Bull Racing RB7, што и за најголемите лаици јасно дава до знаење дека треба да се очекува мало експлозивно возило!

Маркетинг

Twingo-то, т.е. овој модел доаѓа после Clio Red Bull RB7 едицијата, која имаше одлични резултати, па затоа одговорните во Renault дојдоа до заклучок дека не треба да се губи време и да се направи нова соработка со Red Bull и во овој случај. А како лајт мотив се зема прославата на шампионската титула помеѓу конструкторите за 2011г. 

Оваа лимитирана едиција се карактеризира со малкуте – 130 КС и 1.6 литарски мотор, како и стандардниот RenaultSport Twingo, како и со сите бенефити кои ги носи со себе склопот и шасијата на Cup моделот. Сите останати измени, освен стандардната опрема и Cup шасијата, се само прашање на козметика! 

Маркетинг

Започнуваат со бисерно црната боја и контрастни Sirius жолти огледала и спојлери и типично женски патерн на покривот. 

Инаку, доколку она што ќе го видите на фотографиите подолу навистина ви се допадне и посакате да го купите, од старт треба да знаете дека за да го имате овој модел на вашиот паркинг, ќе треба да отидете да го купите во Гарманија, Австрија, Франција, Белгија, Јапонија, Унгарија, Чешка, Словачка, Полска или Швајцарија – затоа што овие се единствените држави каде што ќе се продава!

alt  

alt  

alt  

alt

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button