Реклама
Престиж

Конечно пристигна: Ducati 1199 Panigale

Реклама

Ducati 1199 Panigale е долго очекуваниот модел кој, според многумина, е најдобриот мотор што било кога има излезено во редовно, фабричко производство…

Ова Ducati на неговите пасионирани љубители и поклоници ќе им биде достапен во верзиите “1199 Panigale”, “1199 Panigale S” и “1199 Panigale S Tricolore”.

Маркетинг

Овој супермотор има и идеален сооднос на силата и масата – 195 коњски сили и 165 килограми.

Цената, во зависност од моделот му изнесува од 22 000, па до 33 000 евра!

Маркетинг

alt 

alt 

alt 

alt 

alt 

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button