Реклама
Престиж

Порше го откри својот нов кабриолет 911

Реклама

„Само неколку месеци по откривањето на новото Купе 911 во Франкфурт на саемот за автомобили, Порше ја престави и својата Кабриолет верзија.“

Маркетинг

Се работи за нова верзија на модел кој беше еден од најславните во светот. Новиот кабриолет 911 ќе биде лансиран во Германија на 3 март 2012 година. Почетната цена ќе биде 100.532 евра (136.040 $) за Carrera и 114.931 (115.515 $) за Carrera S вклучувајќи ја тука и таксата.

Во Америка продажбата ќе стартува на пролет со тоа што цената би била 97.300 за Carrera Cabriolet и 108.000 за Carrera S Cabriolet. Па доколку постојано немате ситно и за 2012 сте расположени да потрошите дел од вашиот скромен буџет, тогаш еве ви шанса за тоа.

Маркетинг

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button