Реклама
Престиж

PEUGEOT HYMOTION 3 – Фифти – фифти

Реклама

Додека не се смисли начин како сите ќе возиме автомобили на струја, еве ни барем еден начин кој може барем на пола да ја извршува оваа еколошка функција!

Маркетинг

ОДНОСНО, да бидеме математички сосема точни, HYmotion 3, со погон на струја го полни дури 66,66% од својот погонски склоп, ако се земе предвид тоа дека предните две тркала ги движи силен електромотор. Тие служат за подобра стабилност низ град и за поголемиот дел од градското возење, затоа што при брзини помали од 40 km/h тие го ’теглат‘ моторот напред.

Кога ќе се зголеми брзината, се пали задниот, ’нормален‘ мотор, познатиот бензинец 125 cc на Peugeot, со што HYmotion 3 се претвора во сериозен учесник во сообраќајот. Системот може да функционира на три начини: само електричен додека не се постигне максималната брзина од 40 km/h; класичен, со бензин, кога е на отворен авто/пат и комбиниран, хибриден модул.

Маркетинг

Поентата на овој модел – кој што во секој момент треба да влезе во сериско производство (на тоа се чека веќе две години) – е екстремно ниската потрошувачка од 2 литри на 100 километри при градско возење, додека за струја може во секое време да се ’изгребе‘ во локалното кафуле или кај соседите.

alt

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button