Реклама
Престиж

Видео: Патување со Peugeot 208

Реклама

„Стилот на Peugeot 208 не е ист со оној на неговите претходници, туку во предниот дел тој многу потсетува на моделот 508.“

Покрај тоа 208 е пократка за 70 мм и 10 мм пониска од нејзиниот претходник, со што на овој модел му е намалена масата за околу од 100 килограми. Основната верзија на Peugeot 208 има тежина од 975 кг. Најштедливата верзија на овој модел има потрошувачка од 3,4 l/100км и емитува 87 gr CO2 на поминат километар.

Маркетинг

{youtube}pyJ7u7Uje9g{/youtube}

alt

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button