Реклама
Престиж

Прв преглед на Парискиот саем за коли

Реклама

Ви ги презентираме новостите и случувањата на штотуку започнатиот саем за автомобили во Paris, каде што секој ден се претставуваат најдобрите од најдобрите.

Дојде моментот кој автомобилските ентузијасти со нетрпение го очекуваа: саемот за коли во Paris, каде сите што сите значајни производители во светот се борат за доминација и меѓусебен престиж, прикажувајќи ги своите најнови модели, како и она што допрва ќе следи.

Маркетинг

Така на пример McLaren ќе ја претстави првата, бета верзија на моделот P1, кој што е долгоочекуван наследник на F1. британскиот Jaguar на шоуто ќе му ја презентира продукциската верзија на моделот F, кој што за прв пат воопшто ќе биде прикажан, без ништо да се сокрива.

Воопшто, сé што овде ќе се прикаже е вредно за споменување, едноставно затоа што парискиот е навистина еден од најпрестижните саеми од ваков тип, па затоа и ние ќе ве известуваме за се она што мислиме дека не треба да го испуштите.

Маркетинг

Еве сега еден мал прилог на она што ќе следи, но само со фотки и видеа:

Bentley Continental GT3 Concept
{youtube}1VBdFHgKodw{/youtube}

Jaguar F-type
{youtube}kYmGsL9aqiE{/youtube}

Lamborghini Gallardo
{youtube}iIQhBfWZdIY{/youtube}

Porsche Panamera Sport Turismo Concept
{youtube}GDh2dwKDa5w{/youtube}

Range Rover L 405
{youtube}7Yl6MY-bxoo{/youtube}

VW Golf GTI
{youtube}Lhp_84foDMY{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button